kunermarine.com
Sanal Mağazamız
Uygulamalarımız
Teklif İste

Flexiteek Özellikler

Kaydırmazlık »

Islak veya kuru Flexiteek en zorlu şartlarda dahi mükemmel bir kaydırmazlık özelliğine sahiptir. İster bir tekne güvertesi isterse bir havuz kenarı olsun bulunduğunuz her yerde güvenliğinizi sağlar. Islak zeminlerde kayarak oluşabilecek yaralanmaları ortadan kaldırır. Flexiteek’in ıslak veya kuru halindeki mükemmel kaydırmazlığı  ASTM D 4518-91 kriterlerine göre test edilmiş ve tescillenmiştir.

Bakım Kolaylığı » 

Flexiteek tik ağacı gibi görünsede yağ, benzin, kırmızı şarap, balık kanı gibi olası lekeleri tutmaz. Ahşap gibi gözenekli olmadığı için lekeyi içine emerek kalıcı lekeler oluşturmaz. Su ve sabun çoğu lekeyi çıkarmada etkilidir.

Tazyikli yıkama uygulaması güverteye zarar vermez. Uzun süreli kullanımlarda oluşabilecek inatçı lekelerde belirli aralıklarla uygulanacak hafif bir zımpara kaplamanın yüzeyini yenileyeceği gibi çıkmayan tüm lekeleride ortadan kaldıracaktır. Flexiteek darbelere karşı dirençlidir. Rahatlıkla topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz.

Yalıtım » 

Tekne güvertelerinde mükemmel bir yalıtım sağlayarak suyun alta geçisini engeller. Kaynaklanmış yapısı ile altına su geçirmez. Uygulamada m2 başına kullanılan 600 ml MS Polimer bazlı yüksek mukavemetli esnek yapıştırıcı ve Flexiteek in kendine has tırtıklı yapışma yüzeyi güvertelere ikinci bir yalıtım daha sağlar. Flexiteek güverte kaplaması ile zemin arasına su girmesi veya yürümesi mümkün olmaz.  Elastik yapısı ile zemindeki esnemelere dayanıklıdır. Montajda güverteyi delici hiçbir işlem yapılmamaktadır.

Ses izolasyonu » 

Flexiteek motor alanlarında ve güverte üstünde aynı zamanda ses izolasyonu da sağlar. Topuklu ayakkabı sesinden rahatsız olmazsınız. Flexiteek in ses izolasyon tekamülü SS 025267 kriterlerine göre 11 dB dir. (Delta Lw)

UV Direnci » 

Flexiteek ASTM G 154-00 testinden başarıyla geçmiştir. Avustralya ve Karayip tropikal iklimi gibi zorlu ortamlarda kullanılmaktadır. Rengini ve dokusunu kaybetmez yıllarca dekoratif görüntüsünü korur. Renkte değişiklik olmaması sonradan yapılabilecek ilave veya müdahelelerde görünümdeki ahengi bozmaz. Ürünün devamlılığı her daim sağlanır. Bunun yanı sıra Flexiteek yanmaya karşı dirençlidir. Alev almaz, tutuşmaz. Low combustibility: Flammability testing to AS/NZS 3837.

Hafiflik » 

Flexiteek ahşaba oranla oldukça hafiftir. Güverteye gereksiz yük bindirmeden mükemmel bir ahşap görünüme kavuşturabilir ister yarış ister gezi amaçlı güvenle kullanabilirsiniz.

Çevreci » 

FLEXITEEK her yıl binlerce metreküp ağacın kesilmesini önleyerek çevreye büyük katkı sağlamaktadır.  Yağmur ormanlarının bulunduğu ülkelerdeki ağaç katliamının önlenmesi için başta Avrupa olmak üzere bir çok ülke bu ürünlerin ithalatını yasaklama yoluna gittiyse de yaptırım olmayan ülkelere kaydırılan imalatlar sonucu maliyette artma dışında kıyımı engellemede çok fazla etkili olunamamıştır.

Yüzlerce yılda yetişen ve dünyaya nefes aldıran yağmur ormanlarını korumanın önemi özellikle doğa ile iç içe yaşayan ve yeşil doğanın canlı örneklerine şahit olan duyarlı denizciler tarafından her geçen gün biraz daha anlaşılmaktadır.

Uygulama Kolaylığı » 

Üreticiler için uygulaması kolay maliyet efektiftir. Uygulamada vida, tampon derz dolgu vs gibi zaman alıcı işlemler uygulanmaz. Beyaz veya siyah renkli kendinden derz deseni ile her proje için özel olarak yapılandırılır.

Marjinli veya marjinsiz olarak yapıştırılmaya hazır tek parça halinde, zemindeki detaylara göre çizgileri belirlenerek atölye ortamında üretilir. Tekne üzerinde uzun çalışmalar yapılmaz. Zamandan tasarruf sağlar. Yapıştırmada personelin verilen montaj talimatlarına uyması yeterlidir.

Dekoratif Görünüm » 

Flexiteek tümüyle yeni uygulanmış tik kaplaması görünüm ve hissiyatı vermektedir. Dokunarak dahi farkı anlamak imkansızdır. Bu doğal ahşap görünümünü boylu boyunca işlenmiş dokusu sağlar. Doğal ahşap ile aynı zımparalama işlemine tabi tutulmuştur.

İlk günkü yapısını yıllar boyu korur ahşap gibi zahmetli bakım gerektirmez. Esnek yapısı ile kavisli alanlara da kolaylıkla uygulanır.

Copyright © 2016 www.flexiteektr.com Tüm hakları saklıdır. Avcılar Bilgisayar